2_1472043484.jpg

Son yıllarda hücre destekli tedaviler gündemde önemli yer tutmaktadır. Bu yöntemlerin en yenilerinden olan kök hücre destekli tedaviler saç ekiminde de uygulanmaya başlanmıştır.

FUE tekniğine ek olarak, kişilerin kendi yağ dokularından bir miktar alınarak belli oranlarda santrifüj edildikten sonra, yoğunlaştırılmış halde saç ekilecek alanlara enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. İnsan yağ dokusunda bulunan kök hücreler, yoğunlaşmış olarak derinin altına yerleştirilmiş olur. İşlemin faydaları ise bölgede bulunan yıpranmış dokuların gençleşmesi ve kan dolaşımının yeniden düzenlemesi olarak özetlenebilinir.

Bu sayede saç ekilen alanda derinin daha pürüzsüz iyileşmesi sağlanırken saçların beslenmesi de artırılmış olmatadır. Saç ekimi yapılan alana komşu bölgelerde saçları olan kişilerin bu bölgedeki saçları da bu etkiden yarar sağlayarak gelişebilmektedir.

Bu işlemin süresi normal FUE uygulamasını bir saat kadar uzatmata olup işlemi estetik cerrahi uzmanları ameliyathane ortamında, kısa süreli anestezi ile gerçekleştirmektedirler. İyileşme sürecindeyse hastaya ilave olarak herhangi bir zorluk yaşatmamaktadır.

Tıpta birçok alanda kullanılan bu metodun, saçlı deride saç ekimi öncesinde ise yaklaşık 3 yıldır uygulanmaktadır.

Powered by Bilgeweb