4_1472044658.jpg

SAÇLI DERİDE PRP ( BÜYÜME FAKTÖRÜ) UYGULAMASI

PRP son yıllarda fazlaca konuşulan bir tedavi biçimi olmuştur. Kişinin kendinden belli miktarlarda alınan kanın içinde varolan büyüme faktörlerinin ayrıştırılaran dökülen saçlı bölgeye mezoterapi tekniğiyle uygulanmasıdır.

Tamamen gerçek bir yöntem olup kendi dokumuzun kendisini iyileştirme esasına dayanır. Burada yapılan işlem kandaki büyüme faktörlerini yedi katı yoğunlaştırarak sadece tedavi edilmekl istenen bölgeye verilmesidir.

Saç dökülmesi veya saç ekimi esnasında kullanılabilir. Saç ekiminde kullanımı ekilen saç köklerinin daha iyi tutmasını, dokunun kaliteli iyileşmesini beraberinde getirmektedir.15 gün veya 30 gün arayla seanslar halinde uygulanabilir.

Mezoterapi Nedir ?.

Mezoterapi anlam olarak cildin orta bölgesine uygulanan tedavilerin ortak adı olup saçlı deri ,yüz, boyun ve dekolte ,el,sellülitli bölgeler gibi vücudun hemen hemen her alanına uygulanabilen yan etkisi yok denecek kadar az olan ve kolay uygulanan oldukça konforlu bir tedavidi şeklidir.

Vücuda ağızdan ilaç verilerek yapılan bazı tedavilerin yerine sadece etki etmesini istediğimiz alana uygulanan ve o alanda minimum etken maddeyle maksimum etki yaratmayı amaçlar.Bunu yaparken vücudun diğer sistemlerine etki etmediği için istenmeyen yan etkiler oluşturmaz.

Mezoterapide çeşitli ilaçlar ,dolgu maddeleri veya büyüme faktörleri kullanımaktadır. Bunun için hazırlanmış 5 veya 6 etken maddeden oluşan hazır sıvı karışımlar olduğu gibi doktorunuzun daha çok tercih ettiği yöntem olan hastanın ihtiyacına uygun karışımı doktorun kendisinin oluşturmasıdır.

Mezoterapide en çok tercih edilen yöntem, doktorun hastanın ihtiyacına uygun karışımı o an hazırlayarak uygulamasıdır.

Mezoterapi hakkında bilinmesi gerekenler;

Deri üzerinden birer santim aralıklarla 2-8 milimetre arasında değişen derinlikte çok ince ve kısa iğne uçlarıyla yapılabildiği gibi Derma-Roller veya Mezoterapi tabancası kullanarak da uygulanabilmektedir.

Saçlı deride yapılan uygulamalardan önce saç analizi yapılarak kişinin saç kalınlığı ve santimetre karedeki saç kökü yoğunluğu, ayrıca saçlı derinin, saçın cinsi ve saçlı deride varolan problemler tespit edilir.

Tedavi tamamen bittikten 15 gün sonra yapılan analizde saçlardaki kalınlaşma ve artış saçlı derinin sağlığına kavuştuğu rahatlıkla gözlemlenebilmektedir.

Yaklaşık 7 yıldır yapmış olan araştırmalarda Mezoterapi sonrasında saçlarda %50 oranında kalınlık artışı ve %25 ile %30 oranında sayı artışı gözlemlenmiştir.

Mezoterapi, iz bırakmayan, acısız, ağrısız günlük yaşamı etkilemeyen konforlu bir uygulamadır. Kişiler öğle molalarında bile gelip uygulamalarını yaptırarak işyerlerine dönebilmektedirler. Uygulumanın tüm bu kolaylıgına karşın Mezoterapi tedavi sonrasında saçın kalitesinde artış, orjinal rengine kavuşma olduğu ve yağlanma, kepeklenme ya da alerjik sorunların bu uygulamayla giderildiğini tespit edilmiştir. Saçlı derinin dolaşımın düzelmesi de hem analizde hemde uygulama sırasında gözlemlenen sonuçlardır.

Yukarıda anlatılanların ışığı altında Mezoterapi sonrasında bireyler daha parlak, daha canlı ve daha hacimli saçlara sahip olmaktadırlar.

Bilindiği gibi erkeklerde en çok görülen genetik kökenli hormona duyarlı saç dökülmesi yirmili yaşlarda başlayarak kırk- kırk beş yaşına kadar devam eden sıkıntılı bir süreçtir .Bazı hastalar erken başlatılan Mezoterapilerle saç ekimi yapılana kadar mevcut saçlarını koruyabilmektedirler.

Ayrıca saç ekimi yaptırmış hastalar, mevcut saçları ve ekilen saçları için mezoterapiye uygulaması alabilirler. Ayda bir kez yapılan bu seanslar saçın daha sağlıklı uzamasını sağlamaktadır.

Kadınlarda ise saç dökülmesi farklı nedenlerle olabildiğinden dolayı bazı hastalıklar sorgulanarak bunlara yönelik tetkikler istedikten sonra mezoterapi başlanılabilinir. Kadın tipi saç dökülmelerinin çoğu saç ekiminden çok saç Mezoterapisine daha uygun olmaktadır. Ayrıca evde uygulayacakları uygun şampuan ve losyon ile tedavi kesintisiz devam ettirilebilinir.

Powered by Bilgeweb