2_1472888918.jpg

Kaş, Sakal, Bıyık ve Favori Ekimi

Kaşlarda seyrelme  veya bir bölgesinin tamamen dökülmesiyle oluşan eksikliği FUE tekniğiyle arka ense bölgesi saçlarından uygun olanlardan alınarak  yeniden oluşturma işlemi olarak tanımlanabilir. FUE saç ekimi operasyonuna büyük ölçüde benzerlik göstermektedir.

Kaş ekiminde hafif bir sedasyon ve bölgeye lokal anestezi uyguladıktan sonra önceden belirlenmiş  kaş şeklinin içini doldurmaya sıra gelir. Burada dikkat edilmesi gereken tamamen kaşın kıllarının deriyle yaptığı açıdır. Ayrıca kaş kılları farklı olarak yerleşmiştir. Bu açı ve yöne sadık kalarak açılan kanallara kökler yerleştirilir. Yıkama ve bakımı saç ekiminden farklı değildir. Eğer tekrar bir sıklaştırma istenirse 15 gün sonra yapılabilinir.

Saçlar kaşlara göre daha çabuk uzadığından ilk yıl bunları kısaltmak gerekecek fakat zamanla ekilen saç ekildiği alanın karekterine kavuşarak fazla uzamayacaktır.

Sakal Bıyık Favori Ekimleri

Bazen kişilerin sakalında boş alanlar doğuştan veya sonradan oluşabilir. Bu alanlara Mezoterapi ile tedavi denedikten sonra eğer istenen kıl çıkışı olmazsa saçlı deriden FUE tekniğiyle saç alarak ekim yapılabilinir.

Powered by Bilgeweb